Termíny

  • 1. turnus: 5.-10. září 2023
  • 2. turnus: 11.-16. září 2023

Místo

Seznamovací kurz se koná ve Starých Splavech u Máchova jezera. Bydlet budeme v chatových osadách JACHTA a PLESAR. Kousek od kempu se nachází pláž s molem ke koupání a krásná příroda.

Ubytování

Bydlení je zajištěno ve čtyřlůžkových chatkách. Snažíme se dávat studenty ze stejných fakult k sobě, ale pokud přijedeš s partou, můžete bydlet spolu.

Chatky jsou vybaveny postelemi s lůžkovinami, ale pokud Ti bývá v noci zima, přibal raději spacák :).

Za příplatek na místě lze chatku dovybavit lednicí.

Cena

Záloha* 2000,-
Doplatek** 1990,-

Informace o platbě dostaneš ihned po odeslání přihlášky na uvedený e-mail.

V ceně seznamovacího kurzu je ubytování, polopenze, tričko, vstup na večerní akce, skvělý program a zábava připravená instruktorským týmem – a samozřejmě rady a tipy pro Tvé studium, které jsou k nezaplacení :).

* Zálohu je nutné poslat do 14 dnů od podání přihlášky

** Doplatek je nutné poslat nejpozději do 22. srpna 2023

Doprava

Můžeš přijet buď po vlastní ose, nebo hromadným vlakem z Prahy! My velmi doporučujeme společnou cestu vlakem, jelikož se seznámíš ještě před příjezdem do kempu.

Info o odjezdu vlaku dostaneš v jednom z informačních mailů, které ti přijdou po odeslání přihlášky.

Strava

V ceně seznamovacího kurzu je polopenze* (snídaně a večeře). K obědu můžeš využít bistra a hladová okna, kterých je v okolí kempu víc než dost, takže o hladu rozhodně nebudeš :). Případně si s sebou zabal polívky z pytlíku nebo cokoliv, co máš rád/a.

* Jsi vegetarián? Stravu bez masa můžeme zajistit. V přihlášce zaškrtni možnost vegetarián, později se s tebou spojíme a domluvíme se na konkrétním provedení :)

* Jsi vegan? Veganskou stravu bohužel nemůžeme zaručit, takže si budeš muset přivést vlastní stravu. Po podání přihlášky nám napiš e-mail a případně zkusíme něco vymyslet.

* Máš bezlepkovou dietu? Bezlepková strava se dá zajistit. V přihlášce zaškrtni možnost bezlepkové diety.

Program

Náš instruktorský tým má připravený celodenní nabitý program – ten se dozvíš přímo na Mácháči, přeci tě nepřipravíme o překvapení :). Prozradíme Ti, že Tě čeká spoustu seznamovacích her, zábavy, sportovních aktivit a mnoho dalšího. V programu máme i tradiční fotbalový zápas proti studentům ze seznamováku UK FTVS (takže kopačky s sebou), volejbalový turnaj či velkou bitvu v beerpongu.

Seznamovací hry

Máme vymyšlených mnoho seznamovacích her, kde se seznámíš nejdříve se studenty a instruktory ze své fakulty a poté navážeš kontakty s lidmi z ostatních fakult. Věříme, že si na zaČVUTění najdeš kamarády, se kterými naplno prožiješ svůj vysokoškolský život!

Přednášky o škole

Nevíš, co jsou to kredity, na které předměty si dávat pozor či jaká menza je nejlepší? My vše víme a rádi se o své zkušenosti podělíme! Máme připravené prezentace s obecnými informacemi o ČVUT i přednášky o jednotlivých fakultách. Instruktorský tým je složený ze studentů, kteří Ti velmi rádi poradí, pomohou a předají své získané know-how. Dozvíš se nejen ty samé informace, jako na fakultních seznamovácích, ale i spoustu věcí navíc. Jak psát maily kantorům, jak funguje celá univerzita, kde se nejlépe najíst, jak zabít čas mezi přednáškami, které předměty jsou kredity zdarma… Pokud Tě napadne nějaká otázka, neváhej se zeptat – od toho tu jsme!

Na seznamováku se představí i zástupci z většiny klubů a studentských spolků Studentské unie ČVUT, které působí hlavně na fakultách a kolejích naší univerzity.

Zábava

Jedeme na plný plyn! Denní náplní zábavy bude především již zmiňovaný nabitý program. Jakmile se setmí, přesune se zábava do místního klubu Myslivna, kde se každý večer bude konat party. Máme spousty šílených nápadů a rádi skáčeme i po těch vašich, tak se přijeď seznámit na Mácháč!


Připraven na nejlepší párty celého léta? 🥳😁

Mácháč, léto, voda, drinky. Super možnost poznat nové kamarády, a možná i něco víc. Non-stop zábava a promakaný program od těch největších srdcařů. A k tomu i dávka super užitečných informací jak nevyletět z prváku, od těch, kteří tím už (nejednou) prošli.

Tak na co ještě čekáš? Podej přihlášku a odstartuj svůj studentský život jak se patří!


Instruktoři

Tohle jsou ti lidé, kteří tě budou po celý týden bavit a starat se jako o své vlastní. Všechny je můžeš začít sledovat na Instagramu kliknutím na odkaz pod každým Íčkem. Zároveň, je-li Íčko členem klubu, kliknutím na jméno samotné se dostaneš na jeho osobní detail.

Click the faculty names!
Fakulta stavební

Stavárna, každej si představí akorát ty cihly a překlady a tak. Ale stavárna je mnohem víc. Třeba výkresy, technický zprávy, schodiště, betony, ocele, kongo. Důležitý je vědět tohle: FSv ≠ FSV ∧ Dima ≠ Orlando ∧ „řeka v Africe“ ≠ „konstruktivní geometrie“ (neboli Kongo ≠ kongo). O světových řekách se ale jistě na kurzu dozvíš více díky nám velmi blízké vzdělávací skladbě od kolegy z FELu. Každej jednotlivec, nastupující na stavárnu, je od teď juan. Zapamatuj si to. Jseš juan., krásnej, roztomilej kůň, kterej se dostal někam, kam nikdo neví, jak se mu to povedlo a jak tam proboha vydrží (neboli FSv = balkon). Musíš vědět, kdo je juan. a proč jsi to právě ty. Za stavárnu jedeme na kurz čtyři, juan. Káris, kterej to zároveň celý organizuje, juan. Orlando, kterej není juan. Dimča, ale je frontman (frontjuan.) pro celej kurz (co to je se dozvíš později, zatím doporučuji si nastudovat co je to frontman), juan. Spany, starej matador a nový juan. Ejdm (Adam žejo, ale čte se to cool způsobem).

Prvním představeným juan.em je tedy Káris, člověk studující architekturu na stavárně, bude to tvůj kámoš, co se týče domečků, proto neváhej a ptej se ho na všechno, tuplem jestli nastupuješ na A+S. Káris studuje FSv už 3 roky, baví se s každým, koho potká a proto ví spoustu věcí o škole a lidech co jí řídí, studují a obecně dělají juan.y. Na zaČVUTění jede po čtvrté, jako student, pak jako Íčko a teď to po druhé celé organizuje. Mezi jeho záliby patří vím já a PSH. Dále basket, architektura a neřádnosti. Za Kárisem přijď kdykoliv s čímkoliv, ať už s dotazem, sdělením nějaké juan.oviny, či flaškou ginu. Na všechny tyto situace rád zareaguje a pomůže ti, jak jen to jde.

Jako další juan., který se už věčnost pohybuje na fakultě stavební je mnoholetý, Orlando přezdívaný, Dimča. Fakultu stavební už studuje 4 roky a něco málo o ní ví. Na zaČVUTění jede už po 5., tedy juan., který byl na každém božím turnusu této akce. Mezi jeho zájmy patří studovat, pracovat a randomizovaně se skrz rok objevovat. Přijít k němu můžete s jakýmkoliv dotazem, ať už o škole, práci, zaČVUTění, nebo s otázkou, jakou neplechu byste zrovna chtěli podniknout.

Lahvas Fakulty stavební je postarší juan. s prošedivělými vlasy a brýlemi - Spany. Tenhle juan. chodil do školy dřív, než jste se vy, milí začínající ČVUŤáčci, narodili a studuje takovým tempem, že do ní bude chodit možná i po vaší smrti. Kdysi dávno před prvním zaČVUTěním si ho tehdejší hlavas vybral jako Íčko za stavárnu, on tu příležitost chytil za pačesy a o dva roky později už byl sám v pozici hlavase. Teď už je ale pochopitelně v důchodu a jede si užít svoji derniéru. Jeho moudrost je skoro stejně velká jako on sám, proto se ho nebojte zeptat na cokoliv. Rád tráví čas na balkóně, a když se z něj náhodou dostane, hraje basket, futsal, nohec, tenis nebo volejbal, obecně skoro všechno, na co se dá vsázet… kromě dostihů, protože je to juan. Jeho oblíbené pití je pivo, oblíbené jídlo je pivo a oblíbené zvíře je juan.

Posledním, nejmladším a neméně pohledným členem, než jsou předchozí pánové, je juan Ejdm, jenž nově jede na zaČVUTění, jako Íčko. Ejdm momentálně na FSv nastupuje do 3. ročníku oboru Stavitelství (Rko), které, dle jeho slov, představuje absolutní elitu fakulty. Pokud jdeš tedy zrovna na tento obor, tak Ejdm je tvůj juan, na kterého by ses určitě měl obrátit. Jeho oblíbené aktivity se skládají z návštěvy restauračních a barových zařízení, práce ve stavebnictví, healthy fitness juanstyle s kapkou alkoholu a pilného studia na fakultě (dokonce 4 hodiny učení za celý semestr). Zkrátka je to správný ČVUŤák, jak se patří.


Fakulta strojní

Ahoj budoucí strojaři!

Tvoje studium na fakultě strojní už se nezadržitelně blíží a jednu věc ti můžeme prozradit už teď - pokud očekáváš pohodu a nohy nahoře, tak to tě nepotěšíme. Strojárna je pověstná díky poměrně vysoké odpadovosti studentů, nicméně ty se bát nemusíš, jelikož ti dáme know-how, jak ten prvák zvládnout a ještě si to k tomu užít. O to, abys ze zaČVUTění odjížděl se spoustou rad a tipů se letos postarají tito 3 instruktoři:

Prvním z nich je Vojta - nebo taky Šakal. Na strojárně to táhne 3 roky a za tu dobu už stačil posbírat spoustu zkušeností, které ti s radostí u piva předá. Letošní zaČVUTění je jeho čtvrté v pořadí a tento rok se ujme role fakultního lahvase. V oblibě má hlavně pobyt v přírodě a taky taky různé druhy sportů, ale debatovat s tebou bude rád snad na kterékoliv téma.

Další íčko je Jáchym (čti "Džauchym"), nastupuje do druhého ročníku na strojárně, takže novým prvákům má určitě co říci a poradit. Mezi jeho záliby patří sport, čtení, hlavně skifi, hory a především dobré jídlo. Je pro každou srandu a rád se zasměje. Najdeš ho nejspíš ve škole, ale pokud není na přednášce, tak spí.

No a v neposlední řadě je tu Lukyn. Momentálně nastupuje do druháku, takže ti poradí, jak prolézt prvákem od A do Z. Mezi jeho koníčky patří především jeho milovaný fotbálek, takže pokud sdílíš stejnou vášeň, tak neváhej a přijď s ním prohodit pár slov. Pokud by tě ale fotbal nebral, přijď i tak, protože stoprocentně najdete společnou řeč.

Těšíme se na vás všechny na Mácháči!


Fakulta elektrotechnická

FEL je jednou z nejpopulárnějších fakult ČVUT díky svému rozmanitému výběru studijních programů, neustálé adaptaci na technologický pokrok a důrazu na zpětnou vazbu studentů. Stejně tak však k FELu patří vysoká očekávání na znalosti studentů, což činí jeho studium nemálo náročným. A právě proto se zaČVUTění účastníme my. Přiblížíme vám, jak vypadá studium na FELu, řekneme vám, co můžete čekat od svého oboru, jak se připravovat na zkoušky, které předměty dělají prvákům největší problémy a mnoho dalších podstatných informací, které vám usnadní nejen první semestr na naší milované fakultě. Abychom pokryli co nejvíce studijních oborů a poskytli vám co nejvíce úhlů pohledu na studium, složili jsme pro vás šestičlenný instruktorský tým ze zkušených FELáků, kteří toho na fakultě již mnoho viděli a chtějí se s vámi o své zkušenosti podělit.

Lahvasem za FEL je David, který sdílí příjmení s renomovaným brankářem FC Viktoria Plzeň v letech 1989-1999, kvůli čemuž se mu v některých kruzích přezdívá Brankář. Na zaČVUTění se poprvé podíval v roce 2020 jako nastupující prvák a zamiloval si tamější atmosféru. Když mu poté byla nabídnuta pozice instruktora na seznamovacím kurzu v roce 2022, tak neváhal a posílil tým zaČVUTění. David si zakládá na zodpovědnosti, slušnosti a selském rozumu, což mu pomohlo dostudovat bakalářský program Otevřené informatiky se zaměřením na umělou inteligenci. Rád tráví volný čas se svým psem, se svými přáteli, se psy svých přátel, nebo se třeba seznamuje s novými lidmi. Zároveň má v oblibě počítačové hry, starověkou mytologii a všemožná díla ze světů sci-fi či fantasy. Na konec ještě zmíníme, že je velkým fanouškem rapu a je schopný sáhodlouze polemizovat o tom, kdo je goat rap game, a proč je to zrovna Kendrick Lamar.

Mezi letošní FEL instruktory patří také Poky (Tomáš). Jako mnoho dalších se do seznamováku zamiloval loni jako student jdoucí do prváku, klub zaČVUTění mu přirostl k srdci a teď chce stejnou příležitost poskytnout vám. Studuje obor Elektrotechnika, energetika a management a rád vám pomůže se vším, co vás s nástupem do prváku čeká. Poky je zásadový pivař, nepohrdne diskuzí o vesmíru nebo jakýchkoliv zajímavých technologiích. Ve svém volném čase rád vezme do ruky vše od basketbalového míče po frisbee a občas koukne, co se děje na akciovém trhu. A nakonec to nejdůležitější… v té slavné Desítce, o které všichni pořád mluví, dělá barmana.

Dalším srdcařem je Lukáš, který studuje obor Kybernetika a robotika. V roce 2022 se zúčastnil seznamováku zaČVUTění a bylo to jedním z nejlepších rozhodnutí jeho života. Během svého boje s úskalími prváku se mimo samotného připojení do klubu zaČVUTění začal také angažovat v kotli našeho univerzitního hokejového týmu Engineers Prague a působí v roli bubeníka. Když ho nenajdete na zimáku, jak urputně mlátí do bubnu a vyřvává si u toho hlasivky, bude se pravděpodobně někde v kampusu v Dejvicích učit a přemýšlet nad tím, proč si vybral zrovna KyR. Kdyby nebyl ani v Dejvicích, tak je nejspíše na střelnici, jelikož už přes 10 let je s jeho životem spjata sportovní střelba. A to nejlepší na konec, když si potřebuje po dlouhém dni či náročné zkoušce odpočinout, zabloudí na strahovskou Desítku, kde u vynikajícího piva a epesního utopence s fellas polemizuje nad strastmi a slastmi studentského života.

Pak tu máme Káju, jejímž hlavním úkolem je informovat vás o všech novinkách a o programu na kurzu, protože má na starosti naše sociální sítě. Na FELu studuje Otevřenou informatiku se zaměřením na hry a grafiku, takže si s vámi pokecá nejen o škole, ale i o zajímavostech v herním světě. Je také ambasadorkou pro ELSu a CIPS. Můžeš teda za ní zajít, když si nebudeš s něčím vědět rady, budeš chtít vést dlouhé filozofické debaty na specifické téma a nebo si jenom tak povykládat.

Dalším instruktorem jedoucím letos na kurz za FEL je Jakub (Šmejky). Minulý rok zažil seznamovák jako nastupující student a teď se těší, až bude moci pomáhat vám všem. Na naší překrásné fakultě studuje obor Kybernetika a robotika, takže pokud budete potřebovat v tomto ohledu nějaké tipy a triky, neváhejte se ho zeptat. Jakub má slabost pro Jägermeistera a především pro pivo Radegast. Během svého prváckého dobrodružství si také oblíbil stolní fotbálek a rád by si ho s vámi zahrál. Těší se na seznámení s vámi na prvním turnusu a na to, že si společně užijete skvělé posezení u piva.

A na konec je tu ještě Tomáš, který jede na Mácháč stejně jako vy poprvé. Jako prvák totiž na zaČVUTění nejel a dodnes toho lituje. I přes tuto počáteční chybu se mu ale povedlo úspěšně projít prvním ročníkem KyRu. Ve volném čase si rád zahraje fotbal nebo nějakou počítačovou hru. Pokud budeš mít jakýkoliv dotaz, například ohledně prváckých předmětů, náročnosti studia po příchodu z gymplu, či života na Strahově, tak se mu neboj napsat a on ti určitě rád poradí. Popřípadě si s ním budeš moci popovídat na druhém turnusu u nějakého dobrého jídla a pivka.

Všichni věříme, že na FEL chodí jenom skvělí lidé, proto doufáme, že se vás na zaČVUTění přihlásí co nejvíce! Takže jestli jste doteď váhali, zda se přihlásit na zaČVUTění, tak teď je ten správný moment podat přihlášku!

Těšíme se na vás v září!


Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská

Ať už jsi o FJFI (či Jaderce) četl/a nebo slyšel/a cokoli, faktem je, že její titul nejtěžší fakulty ČVUT je opodstatněný. Složité a abstraktní matematice se určitě nevyhneš a už vůbec ne zapeklitým úlohám z fyzikálních disciplín. Avšak nezoufej! Řím se taky nepostavil za den, a proto jsme tu my, kteří ti dají do prvního ročníku mnoho inside informací a know-how. Na zaČVUTění 2023 budou Jaderku reprezentovat jak absolvent, tak úspěšní přeživší prvního ročníku – a všichni tři ti ukážeme, že projít matematickou analýzou či mechanikou není až taková raketová věda!

Letošním lahvasem za FJFI je Kulda – ostřílený matador, který pojede své čtvrté a (snad už) poslední zaČVUTění. Loni absolvoval magistra na Katedře matematiky a Jaderku zná jako své boty. Nejen z pozice studenta, ale i akademického senátora a delegáta v národní reprezentaci studentek a studentů. Můžeš s ním tedy polemizovat nad tím, jak funguje Lebesgueův integrál, nebo odkud tečou finance do vysokého školství. Na cokoli se ho ohledně ČVUT nebo Jaderky zeptáš, ví (nebo to umí najít).

Easter egg: Ukáže ti, jak se správně píší emaily na akademické půdě.

Bea má za sebou první rok radiologické techniky, což znamená, že má docela dobrý přehled o fungování více zaměřenějších (ale ne určitě lehčích) předmětů. Pokud chceš poznat nové lidi, tak je dobré začít u ní, protože dokázala poznat za prvák skoro celou školu. Jestliže tedy budeš potřebovat sehnat nějaké materiály, je jistá pravděpodobnost, že to bude mít, nebo bude vědět, kde a u koho hledat (protože co si budeme, konexe jsou klíč). Rozhodně na ni narazíš na každé jaderňácké akci, ať už jako na pořadatelku, nebo jen tak s kamarády.

Jako třetí instruktor za Jaderku jede letos Pavel. Stejně jako Bea má za sebou první ročník a už ho čekají snad jen čtyři roky studia. Pokud tě zajímá cokoli o prváku, předmětech, kolejích nebo nějaké tipy jak přechod ze střední na vysokou zvládnout, tak se na něj, stejně jako na Beu, můžeš obrátit. Taky hraje za Jaderňácký fotbalový tým Tralalalala Strahovskou fotbalovou ligu a občas zajde i do gymu. Když zrovna není v Praze, tak se ve své domovině na Moravě věnuje požárnímu sportu.

Všichni tři se na tebe těšíme!

Proto neváhej, podej přihlášku a v září se vidíme na Mácháči

Pavel Karásek

Pavel Karásek

@_pavelkarasek_
Beáta Hrdličková

Beáta Hrdličková

@bettynator3000

Fakulta architektury

O Fakultě architektury jste určitě slyšeli několik strašáků – že se nevyspíte, nebudete mít volný čas, nebo že je velmi těžké projít některými zkouškami. My jsme tu od toho, abychom ti studium (a hlavně prvák) ulehčili a předali veškeré informace, jak to na fáčku chodí. Dozvíš se rady k věcem, kterými jsme všichni na FA museli projít – například jak zvládnout deskriptivu, naučit se na zkoušky, nebo jak nejlépe zvládnout Ateliérový týden. Za naši fakultu máme instruktory ze všech tří oborů, takže ať už jdeš na Architekturu, Krajinu, nebo Design, řekneme ti veškeré know-how, jak projít (nejen) k bakalářce. A kdo ti na zaČVUTění předá všechny ty znalosti? 🎓

Letošním Lahvasem za FA je Lucie, která ví o fakultě i univerzitě první poslední. Právě dokončuje 3. ročník v oboru Krajinářská architektura, tak je připravena předat ti info z celého bakaláře. Pokud není na přednášce, nejspíš sedí v Akademickém senátu, o kterém si víc povíme na Mácháči. Lucindu najdeš na seznamováku buď u prezentací, nebo na parketu.🤭

Naším dalším íčkem je Stáňa, která bude nastupovat do třeťáku oboru Architektura a urbanismus. Mezi její koníčky patří fitko, chození po horách a samozřejmě jako správného archi nadšence i objevování památek. Stáňka rozhodně spadá mezi lidi, kteří jsou pro každou blbost, takže v jejím okolí se rozhodně nudit nebudete.🤪

Druhým íčkem za Krajinářskou architekturu je Péťa. Ta letos úspěšně dokončila prvák, takže ti podá nejaktuálnější informace přímo z první ruky. Je člověkem mnoha zájmů, baví ji vše od airsoftu přes pěstování rostlin po jachting, tak s ní najdeš společnou řeč opravdu o čemkoli. Péťa prostě stále potřebuje něco dělat, takže zábava na každém kroku zaručena!🥳

Naší zkušenou instruktorkou je Gabi, která nastupuje na magisterské studium A+U. Ve volném čase ji najdeš cvičit v gymu, na józe, nebo na stěně. A pokud nebude na žádném ze zmíněných míst, určitě ji potkáš za barem v naší oblíbené Desítce, nebo někde na cestách.🍻

Posledním íčkem za naši fakultu je Nikča, která studuje Design. Niky jde letos do prváku na magistra, takže zná fáčko křížem krážem. Na zaČVUTění ji určitě nepřehlédneš, protože tam každoročně pobíhá v župánku s dinosaury.🦖

Věříme, že s námi si zaČVUTění užiješ naplno, poznáš spoustu nových přátel a dozvíš se mnoho informací o škole. My se na tebe už moc těšíme a pečlivě připravujeme program i prezentace.

Pokud máš otázku k fakultě nebo seznamováku už teď, neváhej nám napsat. Uvidíme se na Mácháči! 💙


Fakulta biomedicínského inženýrství

Fakulta Biomedicínského Inženýrství, sedmá fakulta ČVUT, detašovaná v (na) Kladně u Prahy. Hlavní budova má sídlo na náměstí Sítná v budově nazvané "Kokos" (Komunistický KOStel – no cap), která byla mimo jiné dříve sídlem sekretariátu KSČ. S rostoucím počtem studentů a otevřením nových oborů byla část výuky přesunuta do bývalých kladenských kasáren. Cesta z Dejvic autem trvá tak do půl hoďky, sockou něco přes hodinu. A kdo na seznamovák za tuto fakultu pojede?

Timi! Lahvas a vystudovaný fyzioterapeut přeběhlý na magisterské civilní nouzové plánování (zeptejte se později, co to vlastně je). Timi na fakultě zevlí už dlouho, bakaláře si totiž protáhl na čtyři roky a je namočený do snad každé akce, která existuje. Na oborovém seznamováku nechyběl ani jednou, na zaČVUTění jede íčkovat po třetí. Mimo vedení party z té nejlepší fakulty bude na seznamováku taky pečovat jako zdravotník o bebíčka a kocovinky studentů i všech ostatních ❤. I přes to, že není nejmladší, stále vypadá na míň, než byste čekali!

Vojta! Dvorní fotograf (nejen) klubu, který studoval taky fyzioterapii, taky je seznamovácký zdravotník a je to jeden z nejrozumnějších lidí, který potkáte. Když budete mít nějaký hodně špatný nápad, bude to nejspíš Vojta, který Vám ho dost rychle argumentačně rozloží. I přes to, že není nejmladší, stále vypadá na víc, než byste čekali! Vojta letos jede po třetí.

Lucka! Borka, který příjmení na první pokus vysloví správně málokdo. Letos je to na zaČVUTění její premiéra a moc se na všechny těší! Studuje taky fyzioterapii (fyzioterapie je nějaká hodně převažující, to tak vypadá), sportuje, ráda dýchá vzduch a konzumuje potravu. Její nápady by se občas daly zahrnout do kategorie těch, které Vojta rozmlouvá.

Kačka! Ta bude v září nastupovat do 3. ročníku v oboru Laboratorní diagnostika ve zdravotnictví (sama taky nechápe, co to vlastně je). Tento obor si vybrala, jelikož nabízí velice širokou škálu možností, čemu se v budoucnosti může věnovat. Osobně ji nejvíc baví mikrobiologie, ale každý to má jinak. Co se týče jejích koníčků, neodmyslitelně k nim patří zpívání a tenis. Určitě tu musí taky zmínit, že její nejoblíbenější zvíře je lenochod, se kterým si jsou v mnoha věcech podobní (nejradši by taky prospala celý dny a všechno jí strašně dlouho trvá). Jo a taky jí v 99% času najdete za volantem jejího červeného miláčka (určo Vám ukáže fotky).

Suma sumarum, to jsme my, děkujeme za přečtení, těšíme se na Vás a pokud byste měli jakékoli dotazy, nebojte se nám slajdnout do DMs.


Fakulta informačních technologií

Nenech se zastrašit příběhy o Progtestu, FIT je super fakulta pro všechny aspirující vývojáře a technicky orientované lidi – ať už tě zajímá web, mobilní či desktop vývoj, bezpečnost, grafika anebo se teprve hledáš. Je pravda, že prvák je zde obzvláště náročný pro ty, kteří nikdy předtím neviděli kód. Ale toho se nemusíš bát – my jsme tu přesně od toho, abychom ti sdělili vše, co budeš ke studiu (i mimo něj) potřebovat. Co je opravdu důležité a co se tak pouze tváří. Jsme na Vás čtyři a všichni máme nemalé zkušenosti s programováním, s prvákem na FITu i se studiem na ČVUT – a hlavně to umíme podat tak, abys tomu opravdu rozuměl/a.

První je tu Mahony, který je už takovým FIŤákem v důchodu, jelikož se jede na Mácháč podívat už popáté, takže vám určitě předá spoustu užitečných informací. Také se nejmenuje Mahony, a kdo zjistí jeho pravé jméno, dostane zlatého bludišťáka. Je to náš dosluhující lahvas za FIT a zároveň předseda celého klubu.

Další je Jirka alias Shady – nový lahvas za FIT. Jako lahvas má na starosti všechny studenty FITu a bude styčným bodem pro veškeré vaše otázky, rady o studiu a cokoliv jiného potřebujete vědět. Ať už o FITu, o ČVUTu, nebo o čemkoliv jiném, co tě napadne, jak zde na zaČVUTění, tak i po něm v průběhu tvých prvních semestrů. Kdykoliv si nebudeš vědět s něčím rady, ať už se studiem nebo klidně s něčím osobním, neváhej se mu ozvat - krom íčka za FIT je zároveň ambasadorem organizace ELSA 😊. Ne nadarmo se mu říká Shady, jeho život je tak trochu horská dráha, ale o tom radši až na Mácháči u piva 😉

Dále je tu Rado, ostřílený matador, který má na FITu hotového bakaláře z počítačové grafiky, po kterém se rozhodl jít na MÚVS. Po čas jeho dlouhého studia se leccos naučil a dobře ti poradí, jak dostudovat, a také jak se při škole zabavit. Neváhej ho na něco pozvat, a popovídá si s tebou o čemkoliv, co budeš mít na srdci. Ale pozor! S Radem tě možná potká zrada.

No a tím se konečně dostáváme k Lucy, naší prvačce, která se čerstvě prokousala prvníma dvěma semestry a řekne ti všechny ty nejčerstvější informace, jak prolézt prvákem a nezbláznit se u toho. Jako jediná z íček za FIT studuje novou akreditaci (tu samou, co budeš studovat ty), a proto na ní směřuj všechny otázky ohledně konkrétních předmětů, které tě v prváku čekají. A pokud jsi spíše tišší a tolik nepiješ, pak se s ní určitě nudit nebudeš, třeba při nějakých deskovkách či zajímavé konverzaci o čemkoliv, školním i osobním 😊

Nejlépe nás (a hlavně sebe navzájem) poznáte právě na zaČVUTění, takže neváhej a podávej přihlášku!

Těšíme se na Vás!


Masarykův ústav vyšších studií

Za osmero kolejemi a osmero fakultami na Thákurově hoře sídlí kouzelné království zvané MÚVS. Toto království zastává naprosto unikátní roli v rámci celého císařství ČVUT, jelikož se jedná o jeho ekonomické srdce. Žijí v něm účetní, markeťáci, projektanti a mnoho mnoho dalších.

K tomu, abyste se v tomto magickém světě neztratili, vám dopomůže náš čtyřlístek, který zahání všechno neštěstí a útrapy. Nejvíce se hodí cestovatelům v kraji zvaném prvák, zejména potom v propasti matematiky nebo v močálu účetnictví, ale pomůže vám i tehdy, když se potýkáte s všemožnými dalšími problémy. Legenda praví, že za silou čtyřlístku stojí čtyři slečny stejně tak kouzelné, jako je MÚVS sám.

Jako první, koho Vám představíme je Lahvas Ústavu Evie, která jede na Mácháč poprvé jako íčko. Je členkou HR a mimo jiné i senátorkou v Akademickém senátu, takže pokud se budete chtít něco málo dozvědět o AS ČVUT nebo zjistit, co to vůbec je, tak Evie je ten správný člověk za kterým jít. Je přátelská, trochu chaotická, ale můžete se na ni kdykoliv a s čímkoliv obrátit. Co neví, Vám dohledá nebo se o to alespoň pokusí. Nenechte se však zmást její výškou, nikdy totiž nevíte, čeho všeho je schopná.

Další velmi důležitou členkou týmu je Káťa, organizátorka tohoto kurzu. Je pravděpodobně tím nejpracovitějším člověkem, kterého na kurzu potkáte, jelikož vedle studia zvládá několik prací, roli místopředsedkyně zaČVUTění a je jednou z hlavních organizátorek našeho seznamovacího kurzu. Kromě toho je velmi přátelská a je těžké najít člověka, který by si ji neoblíbil. I z tohoto důvodu se dostala do své pozice v zaČVUTění méně než rok poté, co se zaČVUTění účastnila jako prvačka. Nenechte se však těmito dobrými vlastnostmi ošálit, jelikož se pod nimi skrývá škodolibý čertík, který je pro každou špatnost. Káťu na kurzu potkáte na třech místech, buď ve středu tanečního parketu na Myslivně, chálet hromadu utopenců po nocích u chatky nebo křičet na ostatní, že to platit nebude.

Jedním ze stavebních kamenů MÚVS se stala naše Naty. Od jejího prvního zaČVUTění neuběhl ani rok a již se stihla angažovat ve více aktivitách klubu, než má tvoje kočka prstů. Srandu nezkazí, naopak ji dokáže posouvat do ještě větších nesmyslů! Stejně zodpovědně jako ke škole se staví i k párty. Tak se neboj a obrať se na ni, ať zjistíš, jak užívat a zvládat školu tak, abys nepřišel o pravý vysokoškolský život! 😁🖖

Posledním lístkem našeho čtyřlístku je Betty, která se přidala do zaČVUTění téměř ihned po skončení seznamováku a od té doby není akce, kterou by neorganizovala, nebo se na ní nepodílela. Poslední organizovanou akcí byla hlavní disciplína Souboje fakult „Dračí lodě“, které se i sama účastnila! Za svůj rok působení na škole stihla získat cenné zkušenosti, jak zvládnout prvák společně s prací –⁠ a vše vám ráda předá na Mácháči. Až potkáte Betty, zjistíte, jak dobře umí naslouchat a řešit problémy. Ráda hraje beerpong, chutná jí česnečka v kiosku, nikdo jí neporazí v Aktivitách a zná nazpaměť klip tzv. “Opilý cyklista”.


Vzpomínky z minulých let

Mnoho dalších fotek ze seznamováku i jiných našich akcí nalezneš v galerii.

Seznamovací kurz 2022 - 1. turnus
Seznamovací kurz 2022 - 2. turnus
An unhandled error has occurred. Reload 🗙